Tomáš Vychopeň po utkání na hřišti Dolní Lutyně

Třetí porážku na jaře si připsali Baníkovci na půdě Dolní Lutyně, kde nestačili na domácí výběr a prohráli 4:2. Baníkovci na hřišti Dolní Lutyně nebyli příliš nebezpeční, naopak domácí dokázali využít několik brejkových situace a vyhrál 4:2. Zápas jsme hodnotili s koučem Baníku Tomášem Vychopněm.

Baníkovci inkasovali již v 2. minutě a do konce první půle pak ještě jednou. Domácí tak byli rázem na koni a Baník ztrátu nedohnal. Před zápasem jsem tak, nějak předpokládal, že Lutyně proti nám zvolí tuto taktiku takzvaně - zabetonování. V kabině jsem o tom nemluvil. Chtěl jsem hrát stále totéž, na čem pracujeme celý rok. Ukázalo se však, že jsme měli hrát s více napadáním, protože když jsme tak chvílemi hráli, tak jsme soupeře dostávali pod tlak. Tento tlak však nebyl účinný, protože opět spousty nepřesných přihrávek, hnaly Lutyň na naši bránu a dařilo se jim i skórovat,“ řekl na úvod albrechtický kouč.

Baník se nepovedl vůbec první poločas. Dostal rychlý gól a domácí do konce prvního poločasu využili ještě jednu možnost a vedli 2:0. „První gól přišel moc brzo, zaspali jsme a soupeř hned trestal, než jsme se probudili. Stále jsme útočili, ale vůbec jsme neohrožovali branku. Lutyňi těch brejku po našich chybách přibývalo a podařilo se do poločasu zvýšit na 2:0,“ okomentoval Tomáš Vychopeň první poločas.

Baník dokázal ve druhém poločase snížit na 2:1, ale k vyrovnání to nevedlo. „V kabině jsme si řekli, že musíme zvýšit obrátky. To se stalo, snížili jsme na 2:1 a nic víc,“ řekl trenér Baníku a pokračoval. „Přišly naše dost hloupé chyby v obraně a soupeř zvyšoval nejdřív na 3:1 a pak na 4:1. Ještě jsme korigovali na 4:2 a už víc nestihli,“ okomentoval dění ve druhé půli Tomáš Vychopeň.

„Měl jsem pocit, že naše hra nebyla kompaktní, postrádal jsem souhru ve všech řadách, agresivita nulová, jako by se už nehrálo o body, ale nějaký oslavný pouťáček před pivečkem a ne před mistrákem,“ uzavřel Tomáš Vychopeň nepovedený zápas na půdě Dolní Lutyně.

Baníkovce nyní čeká v neděli 16. června poslední zápas letošní sezony na hřišti silných Smilovic. Do posledního zápasu přijdou změny v sestavě, mladíkům věřím, že se ještě o body porvou. No, ale na Smilovice to jen tak lehké mít nebudou,“ řekl na závěr trenér Vychopeň.