Třikrát sláva Kubovi Kociolkovi! Jeho branka zajistila vítězství na půdě týmu TJ Dolní Datyně

V sobotním odpolední měl náš A tým na programu další zápas v rámci I.A třídy skupiny B. Po pohárovém středečním vítězství na půdě Horního Žukova se svěřenci Tomáše Vychopně představili na hřišti týmu TJ Dolní Datyně. Do utkání vstoupili lepé domácí fotbalisté. Již ve druhé minutě poslal Dolní Datyně do vedení Radim Baláž. Baníkovcům vůbec tento gól neublížil, naopak pomohl, když začali více držet balon a domácí přehrávat. Zato byli odměnění ve 24. minutě, kdy se krásně trefil Libor Novák. První poločas tak skončil remízou 1:1. V druhé půli se skóre změnilo jen jednou. Postarali se o to Baníkovci, když se po pěkné akci v 61. minutě trefil přesně mladík Kuba Kociolek, který touto střelou zajistil svému týmu tři body.  Ačkoliv především v úplném závěru zápasu byly na obou stranách velké šance, tak si Baník z Dolních Datyň odváží cenné a důležité tři body za výhru 2:1. Musíme ještě doplnit, že se hrál výborný fotbal pro oko diváka z obou dvou stran.

TJ Dolní Datyně-Havířov - FK Baník Albrechtice 1:2 (1:1)

Poločas skončil zaslouženou remízou

Trenér Vychopeň oproti minulému utkání se Šenovem udělal v sestavě pár změn, v obraně nastoupil po zranění Ondra Čoček, v útoku se objevil navrátilec Emil Béreš, v základní sestavě si na kraji zálohy odbil premiéru v mistrovském utkání mužů mladík Kuba Kociolek, který podal vynikající výkon, který okořenil důležitou vítěznou brankou. Trenér Baníku udělal pár změn i v rozestavení. Do útoku se postavil po boku Emila Béreše Tomáš Věčorek, co se ukázala jako výborný tah trenéra. Teď už k samotnému průběhu utkání. Diváci, kteří přišli na toto utkání o pár minut později po začátku zápasu tak mohli litovat, protože ve 2. minutě se domácí dostali do vedení, kdy domácí hráč Kubiena po ztrátě na polovině hřiště zatáhl míč do šestnáctky, přihrál ho před branku přímo na kopačky nabíhajícího Radima Baláže, který již neměl problém dostat míč do branky - 1:0. Kdo si myslel, že domácí tato branka nakopne, tak byl na omylu, protože spíše to nakoplo hráče Baníku, kteří začali více běhat, bojovat a chtěli za každou cenu vstřelit branku. První zajímavou situaci měli na vstřelení branky Baníkovci v 10. minutě, kdy Tomáš Věčorek dostal před branku přihrávku od Libora Nováka. Jeho střela však z velmi nadějné pozice skončila nad bránou domácích.  Baník měl balon častěji na kopačkách. Další šanci měli opět Baníkovci, a to konkrétně Béreš, který zakončoval hlavou, ale branka z toho nebyla. To neplatilo, ale ve 24. minutě, kdy nejdříve centr prodloužil hlavou Béreš na Tomáše Věčorka, který míč ještě taky prodloužil hlavou za sebe, kde nabíhal z levé strany Libor Novák a ten se opřel z voleje svou slabší nohou do míče tak, že jeho zakončení letělo přesně tam, kde mělo a skončilo přesně na vzdálenější tyčce, od které se míč odrazil přímo za záda brankáře Vasilka - 1:1. Krásný moment utkání. Domácí mohli jít opět do vedení ve 26. minutě, když se v dobré pozici objevil Judita. Jeho pokus však zneškodnil výborný brankář Jaček. Po této šanci se dlouho žádna velká příležitost nenaskytla. Další zajímává situace přišla až ve 41. minutě z kopačky Marka Paříka, který z hranice šestnáctky mířil jen těsně mimo domácí branky. Ve 43. minutě přišla poslední šance prvního poločasu a opět u toho byli Baníkovci. Poslední šanci první půle měl Tomáš Věčorek, který vyslal střelu, jeho pokus však brankář Vasilko vyrazil. Do konce prvního poločasu se nic vážného nestalo a do kabin se tak šlo za remízového stavu 1:1.

Kuba Kociolek svým premiérovým gólem v mistrovském utkání mužů zajistili Baníku důležité tři body

Do druhého poločasu nastoupili Baníkovci ve stejném složení. Domácí ale nikoliv, místo Doláka nastoupil Sukač. Na hráčích Baníku byla vidět snaha, bojovnost, běhavost a touha po vítězství. Ovšem jako první šanci na vstřelení branky měli domácí, a to konkrétně Baláž, proti ale byl výborný brankář Jaček, který tento pokus v pohodě zneškodnil. V 51. minutě měli domácí opět šanci a opět to byl Bálaž, který ale míč do branky nedostal ani tentokrát. To ale neplatilo na druhé stráně v 61. minutě u Kuby Kociolka, který si naběhl na přesnou přihrávku z pravé strany, a z voleje vystřelil přesně a jeho zakončení letělo přesně tam, kam mělo. Kuba Kociolek nedal Vasilkovi touto střelou k pravé tyči šanci a poslal tak svůj tým do vedení - 1:2. Pro Kubu Kociolka to byl premiérový start v základní sestavě v mistrovském utkání mužů a trenérovi se za tuto šanci nemohl odvděčit lepším způsobem. Baník tak po této premiérové brance Kuby Kociolka byl na cestě ke třem bodům. Baníkovci mohli své vedení navýšit v 63. minutě, kdy střílel jen těsně vedle domácí branky Marek Pařík. Tento hráč měl další šanci i v 70. minutě, ale opět mu nebylo přáno, když střílel opět jen těsně mimo Datyňské branku. Datynští vrhli všechny síly do útoku. Cestu ke třem bodům mohl Baníku zatarasit domácí Vandriak, když v 74. minutě vyslal nebezpečnou střelu, proti ale byl brankář Baníku Jaček, který opět vytáhl skvělý zákrok. V 76. minutě měl šanci zase Vandriak a zase byl úspěšnější brankář Baníku proti jeho střele. V 81. minutě měli domácí hráči asi největší šanci na vyrovnání, ale opět byl proti brankář Jaček, který perfektní střelu Pištěka vytáhl neskutečným zákrokem do bezpečí. Poslední šanci měli domácí v 84. minutě, kdy z cela volný sám před gólmanem Jačkem se objevil domácí Kubiena. I s tímto pokusem si však Jaček poradil. Ve zbývajícím čase do konce utkání se již nic vážného neudalo a Baníkovci si tak po velmi dobrém kolektivním, bojovném výkonu, podtrženým výborným brankářem Jačkem vezou domů zaslouženě důležité tři body. Baník se tak po čtyřech utkáních bez vítězství konečně dočkal a nutno podotknout, že zaslouženě.

Branky: 2. Baláž Radim - 24. Novák Libor, 61. Kociolek Jakub, ŽK: 88. Kodenko Tomáš, 88. Tomašák Petr - 55. Široký Miloš, 65. Béreš Emil, 67. Wojtyna Tomáš, 88. Věčorek Aleš, Rozhodčí: Jantoš Pavol - Pasterčák Josef, Konderla Jakub, Počet diváků: cca 120

TJ Dolní Datyně-Havířov: Vasilko - Vlček (87. Ftáček), Kodenko, Sikora, Tomašák - Kubiena, Miczka, Dolák (46. Sukač), Judita - Baláž (70. Pištěk), Vandriak. Trenér: Bauman Petr

FK Baník Albrechtice: Jaček - Kroužek, Věčorek A., Wojtyna, Čoček - Kociolek Jakub (81. Žyla D.) Široký, Pařík M. (85. Korzeniowski), Novák (88. Godyň) - Béreš (89. Smiga), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš