V Čierne jsme obsadili druhé místo

Fotbalisté Baníku Albrechtic byli blízko vítězství na Mezinárodním turnaji v Čierne na Slovensku při příležitosti 79. výročí založení sportovního klubu Čierne. Po penaltovém rozstřelu přešli přes domácí tým ŠK Čierne do finále, kde se střetli s týmem TJ Vendryně. Ve finále musel rozhodnout po bezbrankové remíze penaltový rozstřel, ve kterém bylo úspěšnější mužstvo Vendryně. Obětavý a bojovně naladěné mužstvo Baníku se tak muselo spokojit s 2. příčkou. Ještě musíme dodat, že Albrechtický brankář Jan Jaček by vyhlášen nejlepším brankářem.

Baník do Čierne odjel s 12 hráči, mezi kterými scházeli zdravotně indisponovaní Kociolek Honza, Žyla Daniel, Široký Miloš a z pracovních nebo různých důvodu se nemohli zúčastnit turnaje hráči Wojtyna Tomáš (práce), Pařík Marek (dovolená), Aleš Hekera (reprezentace České republiky v sálové kopané v Kolumbii), Kroužek Jiří (dovolená).

První semifinále:

ŠK Čierne - FK Baník Albrechtice 2:2 (1:1), na penalty 4:5

Utkání o případný postup do finále, který se hrál 2x40 minut, začala lépe Čierne, když v první šanci tvrdě vypálil domácí útočník a jeho pokus orazítkoval břevno. Baníkovci se ujali vedení ve 21. minutě po výborné střele z velké vzdálenosti z kopačky Dorozla, který trefil přesně šibenici domácí branky. Po vstřelené brance Baníku měl šanci po výborném centru Smigy Kaleta, kterého ale domácí brankář vychytal. Domácí vyrovnali ještě do konce prvního poločasu, když nejdříve unikajícího útočníka Jaček vychytal, ale dorážku už nedokázal zneškodnit. Poté se na hřišti moc šancí neurodilo. Ve druhém poločase musel pro zranění hřiště opustit albrechtický Ondra Čoček. První šanci druhého poločasu měl David Dorozlo, který orazítkoval tyčku domácí branky. Poté se domácí dostali v 56. minutě do vedení. A když to vypadalo, že utkání skonči výhrou domácího týmu, tak na centr Nováka si v 74. minutě skvělé naskočil Béreš a přesnou hlavičkou nedal domácímu brankáři šanci. Utkání tak skončilo nerozhodně 2:2 a o postupujícím museli rozhodnout penalty, ve kterých byl úspěšnější Baník, který tak postoupil do finále. Svěřenci Tomáše Vychopně tak postoupili do finále, ve kterém je čekal tým TJ Vendryně, který porazil slovenský celek TJ Slovan Skalité 4:0.

Branky Baníku: 21. Dorozlo David, 74. Béreš Emil

Penalty Baníku: Proměnily: Kaleta Tomáš, Dorozlo David, Jaček Jan, Kociolek Jakub, Věčorek Tomáš. Neproměnily: Novák Libor, Béreš Emil, Věčorek Tomáš

Sestava Baník Albrechtice: Jaček - Čoček (59. Chmiel Marek), Věčorek Aleš, Věčorek Tomáš, Novák Libor - Smiga Radim, Korzeniowski Marek, Dorozlo David, Kociolek Jakub - Kaleta Tomáš, Béreš Emil.

Finále:

TJ Vendryně - FK Baník Albrechtice 0:0 (0:0), na penalty 7:6

Ve finále které se hrálo 2x40 minut bylo aktivnější a lepší mužstvo Vendryně, ovšem Baník po celý zápas velkou obětavosti a bojovnosti Vendryňi odolával. Baník k tomu ještě vstřelil branku, po centru Nováka zamířil přesně hlavou Marek Chmiel, branka ale pro údajný ofsajd uznaná nebyla. A když Vendryně své šance, a to hlavně ve druhém poločas neproměnila, musel o vítězi turnaje rozhodnout penaltový rozstřel. V penaltách bylo šťastnější mužstvo Vendryně, které se tak radoval z vítězství v turnaji. Obětavé a bojovné mužstvo Baníku tak obsadilo druhé místo. Baníkovce musíme za reprezentaci na tomto turnaji pochválit za skvělý bojovný a obětavý výkon v obou utkáních. Musíme pochválit i naše výborné fanoušky, kteří fandili skvělé po celý turnaj.

Penalty Baníku: Proměnily: Novák Libor, Věčorek Tomáš, Kociolek Jakub, Dorozlo David, Dorozlo David, Věčorek Tomáš. Neproměnily: Kaleta Tomáš, Novák Libor, Kociolek Jakub

Sestava Baník Albrechtice: Jaček - Kaleta, Věčorek Aleš, Věčorek Tomáš, Novák Libor - Smiga Radim, Korzeniowski Marek, Dorozlo David, Kociolek Jakub - Chmiel Marek, Béreš Emil (54. Čoček).

Ostatní zápasy turnaje:

Druhé semifinále: TJ Vendryně - TJ Slovan Skalité 4:0 (2:0)

O 3. místo: ŠK Čierne - TJ Slovan Skalité 1:2 (1:1)

Nejlepší ocenění:

Nejlepší brankář: Jaček Jan (Baník Albrechtice)

Nejlepší hráč: Baláž Radim (ŠK Čierne)

Nejlepší střelec: Kajfosz Lukáš (TJ Vendryně)

Ohlasy po turnaji:

Vedoucí mužstva Chmiel Marián: „Poděkování organizátorovi turnaje, skvělé občerstvení a přátelskou atmosféru. K mužstvu - 12 statečných hráčů (někteří hráči po noční směně + jeden hráč ještě dorostenec). Ve finálovém utkání tři zranění bez možnosti střídat. Co na to říct - bojovnost, srdíčko, soudržnost, obětavost. Panové děkují. Pro příště, co by se mohlo na takovém turnaji změnit. Odehrát to co v nejkratší době za sebou a v sobotu. A pivo z Pardubic nechat v Pardubicích. Na závěr dekuji fanouškům a ještě jednou hráčům. Krásna neděle. Díky všem zúčastněným“