V prvním venkovním utkání bodově naprázdno. Baník prohrál v Petřvaldě na Moravě 3:0

Baníkovci v neděli 25. srpna sehráli první venkovní mistrovské utkání v novém ročníku na půdě Petřvaldu na Moravě. Stačilo šestnáct minut a albrechtickým fotbalistům zbyly v Petřvaldě na Moravě oči pro pláč. První poločas skončil bezbrankovou remízou. Ve druhém poločase však, ale Baníkovci obdrželi tři branky a v 69. minutě prohrával soubor trenéra Tomáše Vychopně 3:0. Po těchto obdržených gólech Baníkovci už nic nevymysleli, a tak prohráli výsledkem 3:0 a poprvé v sezoně odchází Baník poražen.

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 3:0 (0:0)

Trenér Vychopeň musel vyřešit absence Tomáše Wojtyny, Davida Dorozla (ten nastoupil do utkání jen na pár minut), Ondry Čočka a k dispozici nebyli ani Jirka Kroužek s Milošem Širokým. Do středu zálohy se tak museli postavit mladící Korzeniowski a Marek Pařík.

Utkání nezačalo nikterak zajímavě, první střelecký pokus přišel až v 32. minutě, který si připsal Marek Pařík, který z dvaceti metrů mířil přesně na branku domácích, jeho pokus, však brankář domácích vyrazil a odražený míč nikdo z Baníkovců do branky nedostal. Domácí si za první poločas nevypracovali žádnou velkou příležitost, i když měli pár nebezpečných střel, se kterýma si však pozorný brankář Jaček bez problému poradil. Poslední zajímavou příležitost měli v první půli Baníkovci. Po přihrávce se objevil za obranou mladík Godyň, který však míč do branky nedostal, protože v pravý moment mu vracející se obránce míč odkopl. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase z první šance padla první branka utkání, a to v 53. minutě. Hráči Petřvaldu využili ztrátu míče, Jaroš Václav školácký obešel dva obránce Baníku, nahrál Gažimu a ten otevřel skóre - 1:0. Hned za dvě minuty se mohli domácí radovat z další branky, proti bylo ovšem břevno Jačkovi branky, které nastřelil po centru hlavou Jaroš Václav. Další pohroma přišla v 63. minutě. Kdy se objevil za obranou Baník osamocený Jakub Malý a přesnou hlavičkou po přesném centru zvyšoval na 2:0. A to nebylo vše. Brzy lovil brankář Jaček balon ze své sítě potřetí, když se prosadil v 69. minutě Jaščišák Jan, který využil nedorozumění mezi brankářem Jačkem a Tomášem Věčorkem a upravil skóre už na 3:0. Baníkovci po třetí obdržené brance mohli skóre utkání alespoň snížit, a to z kopačky Honzy Kociolka, který šel sám na branku, ovšem skóre utkání nezměnil, jelikož jeho nevýraznou střelu brankář domácích v pohodě zneškodnil. Další šanci měli opět Baníkovci, a to konkrétně střídající Kuba Kociolek. Jeho dobrá střela však skončila těsně vedle domácí branky. V 83. minutě měli hráči Baníku další šanci, když nebezpečně střílel Tomáš Věčorek, jeho střelu však brankář Kotrba vyrazil do bezpečí. Když Baníkovci nevyužili své šance, mohlo udeřit po čtvrté na druhé straně. Do velké šance se dostal střídající Válek, toho, ale skvělé vychytal brankář Jaček, který míč vyrazil před Malého, který vyslal střelu, a ta byla tečovaná jedním z obránců přímo před úplně prázdnou branku zpět na kopačky Válka, který tuto možnost nepochopitelně nevyužil a branku přestřelil. Naším hráčům se toto utkání výrazně nepovedlo a tak si po úvodním vítězství na domácí půdě připisují i první porážku.

Branky: 53. Gaži Matěj, 63. Malý Jakub, 69. Jaščišák Jan, ŽK: 32. Novák Libor, 89. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Beran Jan - Přeček Dušan, Levinger Milan, Počet diváků: cca 70

TJ Petřvald na Moravě: Kotrba - Huvar R., Jaroš M., Špaldoň, Šarina - Koprajda (42. Chrašč, 77. Paulus P.), Augustýnek, Gaži, Jaroš V. - Malý, Jaščičák J. (81. Válek). Trenér: Huvar Zdeněk

FK Baník Albrechtice: Jaček - Novák, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Godyň (67. Kociolek Jakub), Korzeniowski, Pařík M., Smiga (57. Dorozlo) - Kociolek Jan, Béreš. Trenér: Vychopeň Tomáš