Ve 2. kole zamíří Baníkovci na hřiště Petřvaldu na Moravě

V neděli 25. srpna odpoledne nastoupí albrechtičtí fotbalisté k prvnímu venkovnímu duelu v novém ročníku. Jejich soupeř je TJ Petřvald na Moravě, tým, který v minulé sezóně skončil na osmém místě. V prvním kole Baník bodoval, Petřvald prohrál, Baník doma přehrál nováčka ČSAD Havířov 2:1, Petřvald prohrál na půdě Dolní Lutyně 3:2.

První zápas, první vítězství

Baníkovci se v novém ročníku představí poprvé na venkovní půdě, a to na hřišti v Petřvaldu na Moravě. Stává se příjemnou tradicí, že baníkovci vstupují do sezóny ziskem prvních bodů a jinak tomu nebylo ani tento rok, kdy v prvním utkání porazili nevyzpytatelného nováčka ČSAD Havířov 2:1. Baníkovci se tak zařadili mezi pět celků, které své úvodní duely zvládly na výbornou. Prvním střelcem Baníku v nové sezóně se stal Radim Smiga, druhým střelcem v nové sezóně Baníku se stal Libor Novák, který svým gólem zajistil Baníku první tři body v novém ročníku.

Duel prvního mistrovského utkání se svěřencům Tomáše Vychopně povedl. ČSAD Havířov má velmi mladý, ale silný tým, a proto důležitost zápasu byla předem známa. Úvod utkání sice patřil hostům, ale vynikající Honza Jaček svůj tým podržel. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu. V úvodu druhého poločasu uklidil nahrávku Honzy Kociolka do branky střídající Radim Smiga. Hosté dokázali však zásluhou Kluse v 59. minutě vyrovnat. Baník však vsítil v 83. minutě z kopačky Libora Nováka druhý gól a Baníkovci po druhém gólů dohráli zápas bez větších potíží do vítězného konce. Důležité tři body tak zůstaly v Albrechticích.

Petřvald začal nový ročník porážkou

Petřvald na Moravě v úvodním mistrovském utkání zajížděl na půdu Dolní Lutyně. Pro hráče Petřvaldu na Moravě toto utkání začalo skvělé, po prvním poločase totiž zásluhou gólů Gažiho a Válka vedli 2:0. Ovšem toto vedení ve druhém poločase hráči Petřvaldu neudrželi a nakonec prohráli 3:2.

V letní přestávce došlo v kádru Petřvaldu k několika změnám. Mezi hráčskými odchody zaujmou zkušený útočník Jiří Huvar, který přešel do ambiciózního týmu TJ Sokol Hukvaldy. Dále pak již nepůsobí v dresu Petřvaldu střelec dvou branek v minulém střetnutí obou celku na půdě Baníku, a to Jiří Malúš a brankář Martin Müller. Do Petřvaldu naopak zamířila čtveřice fotbalistu, brankář Jan Klečka, Daniel Augustýnek, Tomáš Kotek a Filip Chřást.

Los nového ročníku I.A třídy přisoudil petřvaldskému týmu, jak už jsme zmiňovali v prvním mistrovském utkání tým Dolní Lutyně. Na půdě Dolní Lutyně se hostům z Petřvaldu povedl první poločas, když se ve 40. minutě prosadil Matěj Gaži, kterého následoval ve 42. minutě druhým gólem Jan Válek, který se prosadil z pokutového kopu. První poločas tak skončil výsledkem 0:2 ve prospěch Petřvaldu na Moravě. Ovšem ani dvoubrankové vedení nepřineslo v prvním mistrovském utkání v novém ročníku Petřvaldu body, protože domácí góly z 53., 79., a 90. minutě skóre otočily a vyhráli výsledkem 3:2.

Předzápasové statistiky

Oba týmy se spolu v rámci I.A třídy utkaly celkem čtyřikrát a albrechtičtí hráči zvítězili v jednom případě. Další dva zápasy skončily remízou a jednou se radovali hráči Petřvaldu. Vždy oba týmy zvítězil na půdě soupeře.

Vzájemné zápasy:

2011/2012: Petřvald n.M. - Baník 0:0, Baník - Petřvald n.M. 1:2
2011/2012: Petřvald n.M. - Baník 0:1, Baník - Petřvald n.M. 2:2

Poslední vzájemný zápas: 28.4.2013 Baník - Petřvald n.M. 2:2 (1:0)

Baník: Hekera - Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Čoček - Pařík M. (66. Novák), Korzeniowski, Dorozlo, Široký - Kaleta (72. Kroužek), Béreš (79. Kociolek Jan)

Petřvald na Moravě: Müller - Paulus P., Jaroš M., Noštinský, Huvar R. - Musil, Válek, Šarina (91. Gaži), Jaroš V. - Malúš, Koprajda (90. Mácha)

Poslední zápasy obou soupeřů:

Baník (s ČSAD Havířov 2:1): Jaček - Čoček (46. Smiga), Věčorek A., Wojtyna, Novák - Korzeniowski (81. Kociolek Jakub), Věčorek T., Dorozlo, Pařík M. - Kociolek Jan (89. Žyla D.), Béreš

Petřvald na Moravě (v Dolní Lutyňi 2:3): Klečka - Huvar R., Jaroš M, Paulus M., Šarina (75. Paulus P.) - Augustýnek, Válek (65. Jaščičák J.), Gaži, Jaroš V. - Chřášt, Koprajda (88. Špaldoň)

Přijeďte naše hráče podpořit na první mistrovské venkovní utkání v novém ročníku!!!

Utkání 3. kola I.A třídy skupiny B začíná na petřvaldském stadionu v neděli 25. srpna v 17:00. Přijeďte Baníkovce podpořit v prvním venkovním mistrovském utkání.