Ve Smilovicích jsme prohráli 3:1 a bereme páté místo

Poslední soutěžní utkání v tomto ročníku sehráli baníkovci na půdě silných Smilovic. Naši hráči nastoupili proti velmi silnému soupeři do utkání s hodně omlazenou sestavou. V prvním poločase bylo k vidění několik zajímavých situací a diváci se měli na co dívat. Domácí vstřelili dvě branky a první část tak skončila 2:0 pro Smilovice. I ve druhém poločase utkání rozhodně nuda nebyla, oba týmy vstřelily dvě branky a utkání skončilo výsledkem 3:1 pro domácí tým Smilovic. Baník tak v letošním ročníku I.A třídy bere páté místo.

TJ Smilovice - FK Baník Albrechtice 3:1 (2:0)

Baník nastoupil do utkání v hodně omlazené sestavě. Poprvé v základní sestavě v mužích se objevil dorostenec Kuba Kociolek. Domácí vlétli na Baník pěkně zostra, již po pár minutách hry se ujali vedení. Po ztrátě míče Tomáše Věčorka se řítil sám na branku domácí hráč Baron a střelou k tyčce proměnil - 1:0. V 24. minutě o sobě dal vědět Baník. Po centru se prosadil hlavou Smiga. Jeho pokus ale letěl pár decimetrů nad břevnem. Moc šanci k vidění nebylo, a tak vážnější šance přišla až ve 43. minutě, kdy z této šance padla druhá branka v utkání. Do úniku se dostal středem hřiště Dytko, který svůj unik využil a střelou k tyčce zvýšil vedení Smilovic - 2:0. Do kabin po prvním poločase se tak šlo za stavu 2:0 pro domácí Smilovice.

Do druhého poločasu udělal Tomáše Vychopeň dvě změny. Místo Kuby Závody a Kuby Kociolka nastoupili Tomáš Kaleta a Tomáš Wojtyna. Úvod druhého poločasu oproti tomu prvnímu patřil Baníku. Hned v 52. minutě se dostal k nebezpečnému zakončení Kaleta, ale skóre nezměnil. V 62. minutě vystřídal trenér Baníku po třetí místo mladého Smigy nastoupil Honza Kociolek. A ke smůle Baníku se v 64. minutě zranil Danek Žyla, a když Baník využil již všechny střídání, dohrával utkání v desíti. V 79. minutě tak přišla třetí branka v utkání. Po rohovém kopu podnikli domácí rychlý brejk, který využil rychlonohý Buzek, který utekl obraně Baníku a sám před brankářem Jačkem uspěl a zvýšil vedení domácích - 3:0. Domácí tak hru proti desíti využili. Baník se, ale branky v utkání přece jen dočkal, a to v 82. minutě, kdy se dostal za šestnáctkou po rohovém kopu k míči Tomáš Věčorek, který z „voleje“ vyslal krásnou nechytatelnou střelu, která zapadla přesně k tyčce domácí branky - 3:1. Baník tak poslední utkání letošní sezóny prohrál ve Smilovicích 3.1.

Při prohře Šenova v Raškovicích tak Baník Albrechtice v letošním ročníku I.A třídy skupiny B 2012/2013 obsadí celkové páté místo.

Branky: 3. Baron Lukáš, 43. Dytko Petr, 79. Buzek Ondřej - 82. Věčorek Tomáš, ŽK: 88. Dytko Petr - 67. Kociolek Jan, 79. Wojtyna Tomáš, Rozhodčí: Chýlek Martin - Hubert Lukáš, Kret Martin, Počet diváků: cca 60

TJ Smilovice: Kreželok - Buzek, Goj, Bodeczek, Divina (78. Franek) - Plazcek, Dytko, Machala, Opluštil - Ganczarczyk, Baron. Trenér: Goj Jaroslav

FK Baník Albrechtice: Jaček - Hanzel, Věčorek A., Věčorek T., Žyla D. - Závoda (46. Wojtyna), Korzeniowski, Dorozlo, Pařík M. - Smiga (61. Kociolek Jan), Kociolek Jakub (46. Kaleta). Trenér: Vychopeň Tomáš