Velmi kruté vystřízlivění, Petřvald n.M. - Baník Albrechtice 4:1

Zápas blbec! Tak by se dalo nazvat nedělní utkání, ve kterém Albrechtičtí na svého soupeře nestačili. Nic na vysoké prohře nezměnil ani gól Kuby Kociolka. A tým Baníku tak svůj první venkovní premiérový zápas v nové sezóně nezvládl a prohrál výsledkem 4:1 na hřišti Petřvaldu na Moravě.

TJ Petřvald na Moravě - FK Baník Albrechtice 4:1 (2:0)

Trenér Dušan Kohút nasadil od začátku novu posilu, a to Jana Lukana. Naopak zase musel kouč Baníku postrádat Davida Dorozla, Miloše Širokého a Marka Paříka.

V utkání zahrozili jako první Albrechtičtí. Ve 2. minutě se po hrubé chybě domácí obrany dostala do zakončení nová posila Baníku Jan Lukan, ale jeho nadějný pokus v poslední chvíli zblokovál na rohový kop domácí obránce. Nová posila Baníku byla hodně aktivní a v 6. minutě Lukanovi chyběl kousíček, aby poslal míč do branky. Domácí se dostali k ohrožení branky v 10. minutě, ale brankář Aleš Hekera byl na místě připraven. V 19. minutě přišel první gól utkání. Baníkovci zahrávali rohový kop, ze kterého se domácí dostali do protiútoku, a domácí útočník Jiří Malúš svou střelou poslal nekompromisně o břevno míč do branky - 1:0. Další vážnější moment přinesl druhý gól v utkání, který vstřelili opět domácí. Po smolném odrazu a nedorozumění v obraně Baníku poslal se štěstím míč do branky dorážející Daniel Augustýnek - 2:0. Tímto momentem tak skončila i první půle, po které domácí vedli 2:0.

Do druhé části šli hosté s touhou minimálně po vyrovnání. A šlo to poznat. Do druhé půle totiž vstoupil Baníkovci aktivně a v 50. minutě se dočkali snížení skóre. Výbornou práci odvedl za polovinou hřiště Jan Lukan, který poslal svou přihrávkou do samostatného uniku Tomáše Izaiáše, který svou střelou nastřelil tyčku domácí branky, od které se míč odrazil na kopačky Jakuba Kociolka, který poslal svůj pokus do odkryté domácí branky - 2:1. V 59. minutě měli možnost navýšení skóre domácí, když hrubou chybu Ondřeje Čočka zachránil svým zákrokem brankář Aleš Hekera. Třetí gól domácí přišel v 63. minutě a byl to pro Baník hodně smolný, jelikož z póza šestnáctky vyslal domácí Daniel Augustýnek střelu, kterou tečoval mimo dosah brankáře Aleše Hekery obránce Baníku Aleše Věčorek a míč skončil až za zady brankáře Baníku - 3:1. Poté se dočkali domácí ještě jedné trefy, kterou zaznamenal v 78. minutě hlavou do odkryté branky opět Daniela Augustýnek, který zaznamenal hattrick v utkání a uzavřel skóre zápasu - 4:1. Baníkovci tak premiérové utkání na hřišti soupeře v nové sezóně nezvládli a prohráli 4:1. Šance na reparát přijde už v neděli 30. srpna, kdy do Albrechtic dorazí Sedliště.

Branky: 44., 63. a 78. Augustýnek Daniel, 19. Malúš Jiří - 50. Kociolek Jakub, ŽK: 28. Jaroš Václav, 47. Jaroš Martin, 78. Augustýnek Daniel, 84. Huvar Jiří - 54. Izaiáš Tomáš, Rozhodčí: Kuchař Ondřej - Mankovecký Tomáš. Závodný Vít, Počet diváků: cca 80

TJ Petřvald na Moravě: Klečka - Huvar R., Jaroš M. (89. Musil), Hýl Martin - Ručka (75. Kotek), Ceremuga - Prudký, Augustýnek (83. Hýl Marek), Jaroš V. - Huvar J. (86. Noštinský), Malúš (81. Šarina). Trenér: Podveský Pavel

FK Baník Albrechtice: Hekera - Žyla D., Korzeniowski, Věčorek A., Čoček - Kociolek Jakub (81. Smiga), Kulhánek, Wojtyna (68. Parchanský), Izaiáš (68. Chmiel M.) - Kociolek Jan, Lukan. Trenér: Kohút Dušan