Vítězství Baníku ve Veřovicích zajistil gólem v 32. minutě Tomáš Věčorek

V 9. kole I.A třídy sk. B nastoupili fotbalisté Baníku od 15.30 hodin na půdě staronováčka soutěže, a to na hřišti týmu AFC Veřovice. Po dvou vítězných zápasech chtěli svěřenci trenéra Vychopně si opět připsat tři body. Zápas nabídl velké množství příležitostí na obou stranách. V prvním poločase se hrála poměrně vyrovnaná partie, Baníkovci byli, ale o něco lepším týmem. Šance byly k vidění na obou stranách, gólu se však diváci dočkali jen jednou, když se trefil v 32. minutě Tomáš Věčorek a zajistil Baníku poločasové vedení 1:0 a tím pádem, jak se ukázalo po utkání i vítězství a tři body. Ve druhém poločase dokázali baníkovci vedení udržet, domácí párkrát zahrozili, ale bez gólového efektu. Baník tak své těsné vedení udržel a po výhře 1:0 si připsal další důležité a cenné tři body a posunul se na 3. místo.

AFC Veřovice - FK Baník Albrechtice 0:1 (0:1)

V podzimním počasí a na velmi těžkém terénu se proti sobě postavily dva týmy, které od sebe dělil jen jeden bod. Baník do Veřovic odjížděl po dvou vítězných utkáních (Dolní Datyně a Stonava) v dobré náladě a chtěl prodloužit vítěznou sérii na tři zápasy. Domácí si v minulém utkání připsali remízu 1:1 na půdě Dolní Lutyně a v domácím prostředí tuto remízu chtěli potvrdit tři bodovým ziskem. Takže přítomní diváci se měli na co těšit.

Do sestavy Baníku se vrátil David Dorozlo a v základní sestavě proti předpokladům nastoupil i zkušený Robert Schimke. Od minulého mistrovského utkání musel trenér Baníku udělat ještě jednu změnu, a to vynucenou, když místo Jiřího Kroužka, který nemohl do utkání nastoupit kvůli pracovním povinnostem, se do obrany posunul Libor Novák, kterého v levé záloze zastoupil již zmiňovaný Robert Schimke.

Úvod zápasu přinesl územní převahu Baníku, který se snažil o kombinační fotbal podpořený bojovným pojetím. První šanci utkání měli Baníkovci, a to konkrétně Béreš. Jeho pokus však domácí obránci odhlavičkovali na roh. Další šance přišla až ve 30. minutě, když se dostal ke střeleckému pokusu domácí útočník Beneš. Tento pokus však nebyl pro Aleše Hekeru nebezpečný. Další šance přinesla první branku v utkání. Ve 32. minutě po pěkné akci Baníku. Marek Pařík přihrál Bérešovi, a ten krásně našel Tomáše Věčorka a ten svou krásnou střelou dopravil míč do branky a otevřel skóre utkání! Baník tak vedl 1:0. O dvě minuty později zahrozili i domácí, jmenovitě Radim Košelík. Ten ve skrumáži hráčů po standartní situaci se dostal k míči a jeho prudká rána orazítkovala tyč Hekerovi branky. S přibývajícími minutami se Veřovice postupně dostávaly více do hry, která se odehrávala především ve středu hřiště. Ve 35. minutě se pokusil zahrozit v závaru před brankou Tomáš Věčorek, jeho projektil hlavou však domácí brankář Sypták chytil. V dalším průběhu prvního poločasu hra nepřinesla nic významného, týmy se praly o každý balón, šance však nepřicházely. Ve 45. minutě obdržel žlutou kartu hostující Dorozlo a hned nato sudí Závodný odpískal poločas a Baník tak vedl 0:1.

Domácí šli do druhého poločas s cílem co nejrychleji vyrovnat. První možnost měli domácí hned ze startu druhého poločasu, kdy zahrávali přímý volný kop. Přímý volný kop zahrával Martin Černoch. Jeho pokus však obránci v čele s brankářem Hekerou Baníku zneškodnili.  Ve 49. minutě veřovičtí mohli vyrovnat, a to konkrétně Hanko, který však z póza šestnáctky střílel těsně vedle Hekerovi branky. V 54. minutě se zmocnil míče Béreš a po individuální akci vystřelil na branku. Gól však nepadl, domácí brankář Sypták totiž jeho pokus zneškodnil. Další šance Baníku přišla hned za minutu, kdy zahrávali Baníkovci rohový kop, který rozehráli nakrátko Dorozlo se Širokým a posledně jmenovaný vyslal střelu. Jeho pokus, ale ke smůle Baníku skončil jen těsně vedle domácí branky. V 57. minutě kopal trestný kop Černoch, a brankář Hekera jeho střelu chytil. Další šanci měli domácí v 60. minutě, kdy Široký ztratil na polovině míč, a domácí podnikli protiútok, který mohl využit v gólový efekt Beneš, ten ale netrefil odkrytou branku. V 62. minutě měli domácí další šanci vše, ale vyřešil dlouhým odkopem Marek Pařík. O tři minuty později měli domácí největší možnost vyrovnat skóre utkání. Domácí se dostali do přečíslení a po přesně přihrávce se objevil úplně volný Hanko před prázdnou branku, ale tu nepochopitelně netrefil. Běžela 68. minuta a domácí kopali roh, se, kterého nic nevytěžili, a naopak se dostali Baníkovci do protiútoku, Schimke postupoval se Širokým na jednoho obránce. Schimke poslal přihrávku na Širokého a ten sám před brankářem trefil jen dobře postaveného gólmana Syptáka. Tato neproměněna šance mohla Baník mrzet. Domácí totiž po faulu v 64. minutě zahrávali těsně před šestnáctkou přímý volný kop. Míč si postavil Černoch Martin, ale trefil jen dobře postavenou zeď.  Další šance, která stojí za zmínku, přišla až v 88. minutě. To hostujíc Dorozlo vyslal nebezpečnou střelu, kterou vyrazil domácí brankář s problémy na rohový kop. V 89. minutě měli Baníkovci další šanci. Široký vyslal centr, na který si naskočil střídající Honza Kociolek a ten střílel jen těsně vedle. Poslední šanci v utkání měli Baníkovci a byl to opět Honza Kociolek, který měl možnost vstřelit druhou branku Albrechtice. Tuto možnost, ale hráč Baníku zahodil. V závěrečné fázi si Baník těsné vedení dokázal udržet a vítězí tak 1:0 a veze si domů důležité a cenné tři body.

Branky: 32. Věčorek Tomáš, ŽK: 25. Věčorek Tomáš, 45. Dorozlo David, Rozhodčí: Závodný Vít - Chýlek Martin, Žáček Marek, Počet diváků: cca 80

AFC Veřovice: Sypták - Matúš M., Černoch M., Adamec, Švolba - Kunc, Košelík R., Satek , Mička (65. Valošek) - Beneš, Hanko. Trenér:  Štěpán Ladislav

FK Baník Albrechtice: Hekera - Čoček, Věčorek A., Wojtyna, Novák - Pařík M. (79. Kociolek Jakub), Široký, Dorozlo, Schimke (84. Kociolek Jan) - Béreš (87. Žyla D.), Věčorek T.. Trenér: Vychopeň Tomáš