Výhra bez větších problémů, Baník Albrechtice - Dobratice 4:0

Svěřenci Dušana Kohúta se v dalším kole v 1. A třídě skupiny B představili v předposledním domácím mistrovském utkání v podzimní části proti týmů TJ Dobratice. V tomto utkání si Albrechtičtí fotbalisté se svým soupeřem bez větších problémů poradili a zvítězili zaslouženým výsledkem 4:0, a to mohli být hosté rádi, že se konečné skóre zastavilo na stavu 4:0. Tento výsledek je k našemu soupeři ještě milosrdný. Baníkovci se prosadili třikrát v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Antonín Chumchal a jednou Jan Hovůrka. Konečné skóre 4:0 stanovil jedinou brankou ve druhém poločase Jan Kociolek a potvrdil tak zasloužené vítězství Baníkovců v důležitém domácím utkání.

FK Baník Albrechtice - TJ Dobratice 4:0 (3:0)

Dalším soupeřem Albrechtic byly Dobratice a dalo se očekávat velmi vyrovnané utkání, což se nakonec nepotvrdilo a domácí zaslouženě deklasovali soupeře. Albrechtice byly od začátku lepším celkem a svoji převahu korunovaly již v 15. minutě, kdy si na přiklepnutí od Jana Kociolka naběhl Antonín Chumchal a střelou k tyči se nemýlil - 1:0. O šest minut později, ve 21. minutě, už to bylo o dvě branky. Akce jako přes kopírák, kdy tentokrát Jakub Kociolek přiklepl domácímu útočníkovi, skončila opět brankou v síti Dobratic, o kterou se postaral opět Antonín Chumchal - 2:0. Aktivně hrající Antonín Chumchal mohl už ve 26. minutě zkompletovat hattrick, ale jeho střelu zastavilo břevno.  Ve 28. minutě se ocitl v šanci znovu Antonín Chumchal, ale ani v této situaci tváří v tvář brankáři hostí, kdy se jej snažil přelobovat, nezavršil hattrick. Jenže z následného rohu se prosadil Jan Hovůrka a stanovil tak poločasové skóre - 3:0. Ve 31. minutě musela domácí obrana hasit předbrankovou skrumáž, kdy Kamilu Smětákovi vypadl po střele míč z rukavic, ale s touto situací si dokázala obrana Baníku poradit

Do druhého poločasu vstoupily aktivněji opět Albrechtice. V 52. minutě stanovil konečný stav utkání Jan Kociolek, jenž tečoval těsně před brankářem Dobratic přímý kop Davida Dorozla - 4:0. V 60. minutě dostal další šanci ke vstřelení třetí branky Antonín Chumchal. Po chybě vyběhnuvšího strážce svatyně hostí však mířil ve skluzu jen těsně mimo. Jan Kociolek mohl v 80. minutě přidat i pátou branku do sítě Dobratic, jenže nedokázal trefit úplně prázdnou branku a zakončil k údivu všech přihlížejících pouze do tyče. V předposlední minutě se dostali k vyložené šanci i hosté, kdy na Kamila Smětáka postupoval sám jeden z dobratických, ale jeho pokus dokázal domácí brankář vytěsnit nohou na roh a tím udržet čisté konto. Albrechtice si ze zápasu odnesly zaslouženě plný počet bodů a dobré rozpoložení se budou snažit přenést i na další mistrovské utkání na horké půdě Bystřice.

Branky: 15. a 21. Chumchal Antonín, 28. Hovůrka Jan, 53. Kociolek Jan, ŽK: 71. Bezecný Jakub, Rozhodčí: Opěla Robin - Vojkovský Michael, Adamec Jiří, Počet diváků: 100

FK Baník Albrechtice: Směták - Žyla D. (69. Pasz), Věčorek, Hovůrka, Dorozlo (58. Kulhánek) - Kociolek Jakub (65. Čoček), Korzeniowski, Klus (63. Goj), Vagner (46. Izaiáš) - Chumchal, Kociolek Jan. Trenér: Kohút Dušan

TJ Dobratice: Pohludka - Březina, Klesniak L. (16. Bezecný), Škola V. (46. Kohut), Gongol - Skotnica, Škola J., Causidis Marián, Kantor - Dobiáš D., Bortlíček. Trenér: Korabík Marián

Autor: Marek Chmiel