Z Čeladné si Baník veze bod za remízu 1:1

Zápasem pátého kola pokračovala I.A třída. Baník se v sobotu 7. září představil v Čeladné, aby se utkal s místním Beskydem. Vstup do utkání se lépe povedl domácím, které dostal do vedení Zdeněk Hrdina. Po prvním poločase tak bylo skóre utkání 1:0 pro domácí hráče. Našemu týmu se podařilo srovnat ve druhém poločas. Trefil se David Dorozlo. Baník tak remizoval v Čeladné 1:1.

SK Beskyd Čeladná - FK Baník Albrechtice 1:1 (1:0)

Trenér Baníku Tomáš Vychopeň poslal do zápasu až na dvě změny totožnou jedenáctku jako v minulém mistrovském utkání proti Bystřici. Do utkání od začátku nenastoupil Libor Novák, kterého nahradil uzdravený Široký. Na kraji obrany dostal prostor Daniel Žyla.

Úvodní minuty se nesly v opatrném duchu. Do utkání o něco lépe vstoupili domácí fotbalisté, kteří si první šanci připsali ve 20. minutě. To měl šanci Trubač, ovšem svým střeleckým pokusem však neuspěl. Další šanci měl domácí Ulehla, který vyslal střelu, kterou však brankář Hekera zneškodnil. I Baníkovci měli velmi nebezpečné střelecké pokusy, a to ve 23. minutě z kopačky Wojtyna. Jeho pokus domácí brankář Cuper zneškodnil. Další střelecký pokus měl Baníkovec Široký, jeho nebezpečný pokus, ale v brance taky neskončil. První poločas jinak přinesl poměrně vyrovnanou hru ve středu hřiště. Čeladná však byla přeci jen v prvním poločase aktivnějším týmem, za což byli domácí ve 31. minutě odměněni vedoucím gólem. To se dostal do šestnáctky Ulehla, jeho přihrávka našla Zděnka Hrdinu, který se štěstím dostal míč za záda brankáře Baníku, a poslal svůj tým do vedení - 1:0. Po vstřeleném gólu měl šanci domácí Fehervári, který pálil těsně mimo Hekerovi branky. Náš tým se vyrovnání mohl dočkat ve 38. minutě. To se v šanci ocitl Wojtyna, jeho střela však neměla potřebnou razanci, a tak si s tímto pokusem brankář Cuper poradil. Poslední šanci na změnu skóre v prvním poločase měl Aleš Věčorek, který si těsně před šestnáctkou po faulu na Širokého postavil míč k zahrání přímého volného kopu. Jeho pokus se, ale mezi tři tyče nevešel.

Do druhého poločasu oba trenéři udělali dvě změny. Na straně Čeladné již do druhého poločas nenastoupili Fehervári a Trubač, které nahradili Vala a Petr. Na stráně Baníku za odstoupivší Daniela Žylu a Korzeniowského nastoupil Libor Novák a Honza Kociolek. Úvod druhé půle nenabídl žádnou větší šanci. Baník se, ale ve druhém poločas postupně dostával do hry, začal více běhat a domácí celek tak začal ve hře přehrávat. A v 51. minutě měl Baník první možnost na změnu skóre, když těsně před šestnáctkou byl faulován Emil Béreš, který po tomto faulu musel kvůli zranění odstoupit ze hry. Béreše nahradil Smiga, který však musel za několik minut ze hry odstoupit taky. Po faulu Béreš se k přímému volnému kopu postavil Dorozlo, ale ten trefil jen náruč brankáře Cupera. První velkou šanci ve druhém poločas měli hráči Čeladné v 67. minutě, když se na šestnáctce dostal k odraženému míči Indra a vyslal střelu, kterou výborným zákrokem vyrazil brankář Hekera do břevna. Následně odražený míč od břevna Hekerovi branky dostali obránci Baníku do bezpečí. Jak už jsme zmiňovali, Baníkovci postupně začali domácí hráče zvýšením pohybem přehrávat, a v 76. minutě byli, odmění, když se skóre měnilo. Domácí ztratili na polovině hřiště míč, co Baníkovci využili a po několika přesných přihrávkách a následném centru Honzy Kociolka mířil přesně David Dorozlo, který se po centru před brankářem prosadil přesnou ranou na vzdálenější tyč - 1:1. Pár minut před koncem mohl strhnout vedení na stranu Baníku Honza Kociolek, který se perfektně uvolni přes obránce a vyslal střelu, která byla ještě tečovaná. Tento pokus mířil na zadní tyč, kde mohl míč dostat do branky Kuba Kociolek, ale ke smůle Baníku na míč nedosáhl. V 88. minutě měla Čeladná poslední šanci utkání, ve které mohla strhnout vítězství na svou stranu, když Rusnok hlavičkoval před prázdnou brankou těsně nad branku Baníku. Zápas tak skončil remízou 1:1 a Baník si tak z Čeladné veze za remízu 1:1 jeden bod.

Branky: 31. Hrdina Zdeněk - 76. Dorozlo David, ŽK: 65. Rusnok Tomáš, 80. Indra Kamil - 65. Wojtyna Tomáš, 88. Věčorek Tomáš, Rozhodčí: Žvak Kamil - Beran Jan, Chýlek Martin, Počet diváků: cca 70

SK Beskyd Čeladná: Cuper - Machanec, Indra, Hrdina, Rusnok - Fehervári (46. Vala), Bláha, Ulehla (74.  Pyšno), Pytlík - Neuwirth, Trubač (46. Petr). Trenér: Nesrsta Petr

FK Baník Albrechtice: Hekera - Věčorek T., Věčorek A., Wojtyna, Žyla D. (46. Novák) - Pařík M., Korzeniowski (46. Kociolek Jan), Dorozlo, Široký - Kroužek, Béreš (51. Smiga, 73. Kociolek Jakub). Trenér: Vychopeň Tomáš