Zápas hrůzy. Baník prohrál v Bystřici o pět branek

Zápasem 14. kola o tomto víkendu pokračovala 1. A třída skupiny B. V nedělním odpoledni nastoupili hráči Baníku Albrechtice na hřišti Bystřice. Mírným favoritem utkání byli Baníkovci, obě mužstva se ale v tabulce pohybují v těsné blízkosti. V celém zápase ale byli lepším týmem domácí, kteří měli více ze hry, a častěji se jim dařilo Baník zatlačit do jeho obranného pásma. Převaha Bystřice vyústila v první gól v utkání v síti Kamila Smětáka již v 8. minutě, když první střela domácích díky Filipa Buryna skončila přesně v síti. Domácí se prosadili v první půli ještě jednou, kdy se přesnou umístěnou střelou prosadil David Badura. Baník tak po prvním poločase prohrával 0:2. A druhý poločas byl pro Baník ještě horší. V 59. minutě totiž na 3:0 pro domácí zvýšil Kisza. Tím Bystřice odstartovala svoji exhibici ve druhém poločase. Hned o šest minut později další branku přidal opět Kisza, a ten samý střelec se prosadil i potřetí, a to v 69. minutě, kdy upravil na konečných 5:0. Baník tak dostal přísnou lekci a po sedmi zápasové neporazitelnosti přichází ledová sprcha v podobě porážky o pět branek na hřišti Bystřice.

TJ Bystřice - FK Baník Albrechtice 5:0 (2:0)

Po nevýrazných výkonech na půdě Luytně a doma s Hrabovou, se Albrechtice vydaly k dalšímu mistrovskému utkání na půdu silné Bystřice. Domácí chtěli vrátit Baníku výsledek z minulého rovnání sil mezi oběma mužstvy, kdy Albrechtice otočily vývoj zápasu ze 1:2 na 5:3.

Už v 8. minutě šla Bystřice do vedení. Po rohovém kopu se míč odrazil za hranici velkého vápna a dobře postavený Filip Buryan se střelou z jedné nemýlil - 1:0. Baník se osmělil v 15. minutě, když na branku postupoval téměř sám Tomáš Izaiáš, ale jeho zakončení postrádalo razanci a přesnost.

Ve 22. minutě Bystřice navýšila svůj náskok. Po rychlém přechodu do útoku se odražený míč zatoulal až k Radimu Badurovi a ten vymetl šibenici albrechtické branky - 2:0. Šanci ke snížení před poločasem dostali albrechtičtí ve 32. minutě. Po rohovém kopu se míč zastavil o rohový praporek, kde si pro něj doběhl Marek Korzeniowski a odcentroval přesně na Jindřicha Kluse, který se krásně položil do střely bez přípravy, ale jeho pokus mířil nad branku.

Na začátku druhého poločasu, v 55. minutě, se po rohu míč dostal až k nikým nehlídanému Martinu Kulhánkovi, který svou příležitost trestuhodně zahodil a netrefil prázdnou branku domácích. Trest přišel o čtyři minuty později. V 59. minutě se po špatné komunikaci v obraně Baníku dostal ke střele jeden z domácích, jehož pokus ještě stihl Kamil Směták vyrazit, avšak na dorážku Tomáše Kiszy už byl krátký - 3:0. Tento moment definitivně pohřbil šance Albrechtic na bodový zisk a utkání se hrálo na jednu branku. V 65. minutě se po chybě stoperů, kdy je centrovaný míč přeletěl, ocitl sám před brankářem Albrechtic znovu Tomáš Kisza a nemýlil se - 4:0. Hřebíček do rakve přidal Baníku opět Tomáš Kisza a tím završil svůj hattrick. V 69. minutě Martin Kulhánek ztratil míč před vlastní brankou a výše zmiňovaný hráč Bystřice si tváří v tvář Kamilu Smětákovi poradil - 5:0.

Albrechtice tak odjely domů s debaklem, který jistě budou chtít napravit v příštím venkovním zápase v Brušperku.

Branky: 59., 65. a 69. Kisza Tomáš, 8. Buryan Filip, 22. Badura Radim, ŽK: 40. Teofil Lukáš, 54. Rusz Jakub, 83. Samek Miroslav - 39. Kociolek Jan, Rozhodčí: Vidlička Daniel - Přeček Dušan, Jurček Ondřej, Počet diváků: 73

TJ Bystřice: Galusik - Teofil M., Teofil L., Zoubek, Rusz - Kantor, Samek, Buryan, Badura - Kisza, Čmiel (69. Staniek). Trenér: Šulák Radomír

FK Baník Albrechtice: Směták - Čoček, Věčorek A., Korzeniowski, Pařík M. - Kociolek Jakub (69. Parchanský), Klus, Žyla D., Izaiáš (46. Kulhánek) - Kociolek Jan, Dorozlo. Trenér: Kohút Dušan

Autor: Marek Chmiel