Zasloužený bod z derby, Baník Albrechtice - Dolní Datyně 1:1

V dalším utkání 1. A třídy skupiny B byl v domácím zápase soupeřem Baníku velmi silný tým TJ Havířov - Dolní Datyně, který ještě v sezóně nepoznal hořkost porážky. V úvodních minutách utkání měli návrh Baníkovci, ale své velké dvě šance neproměnili. Vypadalo to, že se půjde do kabin za nerozhodného stavu, ale nestalo se tak jelikož ve 43. minutě poslal centrovaný míč do domácí šestnáctky Libor Stebel a jeho nepovedený centr skončil překvapivě přesně v sítí Baníku. První poločas tak skončil výsledkem 0:1 ve prospěch hostů. Ve druhém poločase moc vážných situaci nepřišlo, hrálo se vice měně ve středu hřiště, a tak to vypadalo, že si hosté odvezou nezasloužené tři body, ale proti byl střídající Martin Enenkel, který po přesném centru v 87. minutě předskočil hostujícího obránce a přesnou hlavičkou vyrovnal na konečných 1:1. Oba týmy si tak zaslouženě body rozdělily.

FK Baník Albrechtice - TJ Havířov-Dolní Datyně 1:1 (0:1)

Branky: 87. Enenkel Martin - 43. Stebel Libor, ŽK: 50. Kociolek Jan, 57. Klus Jindřich, 60. Kulhánek Martin, 81. Enenkel Martin - 31. Miczka Roman, 55. Kaduch Tomáš, 74. Tomašák Petr, Rozhodčí: Laštuvka Petr - Čecháček Petr, Andrýsek Nikola, Počet diváků: 150

FK Baník Albrechtice: Hekera - Korzeniowski, Hovůrka (71. Enenkel Martin), Věčorek A., Vagner (22. Kulhánek) - Kociolek Jakub (51. Čoček), Klus, Dorozlo (50. Goj), Žyla D. - Chumchal, Kociolek Jan (51. Izaiáš). Trenér: Kohút Dušan

TJ Havířov-Dolní Datyně: Vasilko - Vlček, Neuman, Wojtyna, Kaduch (79. Ondruš) - Kubiena, Miczka, Tomašák, Stebel - Kulhánek (46. Dolák), Baláž. Trenér: Menoušek Zdeněk

Autor: Marek Chmiel